فهرست

اخبار برگزيده

در آیین رونمایی از کتاب پدر صنعت سیمان ایران عنوان شد؛

حمایت صنعتگران از کتاب و کتابخوانی رشد فکری آیندگان کشور را می سازد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در آیین رونمایی کتاب « مهندس مسلمان» با اشاره به حمایت صنعت از کتاب گفت: خیرین صنعتگری که همواره حامی کتاب هستند بدانند که حمایت صنعتگران از کتاب و کتابخوانی رشد فکری آیندگان کشور را می سازد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی آیین رونمایی از کتاب سرگذشت پدر صنعت سیمان کشور مهندس منوچهر سالور با عنوان مهندس مسلمان در شرکت سیمان آبیک شهرستان نظرآباد با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز، مدیرعامل شرکت سیمان آبیک، دکتر حسین عسگری البرز پژوه و مسولین شهرستان برگزار شد.
در این آیین مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: رونمایی از کتابی که به زندگی نامه و خاطرات مهندس سالور پدر صنعت سیمان کشور پرداخته فرصتی است برای توجه به عزیزانی  که صادقانه و بدون ادعا چرخ تولید و صنعت را در کشور در سخت ترین شرایط به حرکت در آورده اند و خیرین صنعتگری که همواره حامی کتاب هستند بدانند که حمایت صنعتگران از کتاب و کتابخوانی  رشد فکری آیندگان کشور را می سازد.
علی معدنی پور در ادامه به زوایی از کتاب مهندس مسلمان پرداخت و تصریح کرد: نکات ارزنده ای که در این کتاب درباره شخصیت مهندس سالور در زمینه اهتمام ویژه ایشان به تولید ملی و راه اندازی کارخانه های صنعتی جدید در دهه  های گذشته بیان شده نشان از اندیشه والا و عمق نگاه وطن دوستی این شخصیت بزرگ دارد و ازطرف دیگر جنبه های فرهنگی شخصیت ایشان که اهتمام به چاپ آثار نفیس گذشتگان، حمایت از انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، ساخت مساجد و مراکز دینی و تربیتی در کنار کارخانه ها و مبارزه با مظاهر فساد در رژیم  پهلوی نمونه هایی از آن هستند، نشان از ابعاد مختلف شخصیتی این مرد بزرگ دارد.
وی در پایان به بازگشایی رسمی کتابخانه مشارکتی شهید فخری زاده در شهرک مسکونی شرکت سیمان آبیک اشاره کرد و عنوان داشت: این کتابخانه به عنوان بیست و یکمین کتابخانه مشارکتی استان است که ساختمان این کتابخانه و راه اندازی اولیه آن هم از برکات ارزشمند این شخصیت بوده و امید داریم بتوانیم با افتتاح و راه اندازی کتابخانه های جدید در استان شاهد افزایش سرانه های فرهنگی و کتابخوانی و جبران بخشی از عقب ماندگی ها در این زمینه باشیم.

در ادامه این مراسم آهنی ها مدیرعامل شرکت سیمان آبیک با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی حمایت از کتاب را اقدامی موثر خواند و گفت: شرکت سیمان آبیک در راستای وظایف اجتماعی خود حمایت از نشر کتاب مهندس مسلمان زندگی نامه مهندس منوچهر سالور و بازگشایی کتابخانه مشارکتی شهید مهندس فخری زاده را در شهرک مسکونی سیمان آبیک با مشارکت کتابخانه های عمومی استان انجام داده است .

و همچنین در بخشی از این آیین دکتر حسین عسگری البرزپژوه به شخصیت فردی، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی منوچهر سالور بر اساس کتب های مختلف تاریخی اشاره کرد و همچنین کتاب مهندس مسلمان را بررسی و این کتاب را دارای ابعاد مختلف موثر عنوان کرد که خواندنش برای نسل جوان به خصوص مهندسین کشور که قصد خدمت به این مرز و بوم را دارند خالی از لطف نیست.
در این آیین که از طریق فضای مجازی نیز پخش شد ؛ محمد سالور فرزند منوچهر سالور نیز طی ارتباطی تصویری از طریق اسکای روم ضمن تقدیر از دست اندرکاران این آیین ابراز کرد: به عنوان فرزند منوچهر سالور به پدرم که خود را وقف سربلندی صنعت کشور و ایجاد تولید و اشتغال کرده بود می بالم و از جوانان می خواهم نام منوچهر سالور را زنده نگاه دارند.

گفتنی است پس از رونمایی از کتاب مهندس مسلمان ، کتابخانه مشارکتی شهید فخری زاده در شهرک مسکونی شرکت سیمان آبیک شهرستان نظرآباد نیز با حضور بغدادی فرماندار شهرستان نظرآباد بازگشایی شد.

 
عكس های مرتبط :